יום ראשון, 19 בספטמבר 2010

כל מה שאני יודעת על דבק גומי

שלום לכולם!
לפני כמה ימים כתבתי תגובה מאד ארוכה ומקיפה בפורום עיצוב אלבומים-על כל מה שאני יודעת לגבי דבק גומי והשימוש בו. החלטתי להעתיק הכל לפה כדי שיהיה נגיש ולא יעלם אי שם בין אלפי דפי הפורום...
אני מאד מנוסה בעניין, אז למה לא לעזור ולתרום מהידע שלי לאחרים???
לשירותכם, אני מעלה את הכל גם כאן.

נתחיל בהסבר קצר מה זה דבק גומי:
דבק גומי זה דבק נוזלי , מיוחד להדבקת תמונות,
הייתרונות שלו רבים, אבל הבולטים בהם:
1.הדבק לא פוגע באיכות התמונה או דף האלבום,
2. לא פוגע בצורה של הדף או התמונה (לא יוצר גלים ובועות ועיוותים למיניהם)
3. יורד בקלות כמעט ללא השארת סימנים,
4. ניתן לגרד את השאריות מהדף והתמונה למרוח שוב ולהדביק,
5. הדבק לא מתייבש מהר ומאפשר להזיז מעט וליישר את התמונה כמו שרוצים.
ועכשיו טיפים לשימוש יעיל!
*בגלל שזה מיכל גדול (ליטר). יש מצב שלא תגמרו אותו על עבודה אחת כמוני (אני בדרך כלל מעצבת אלבומים של 50-60 דף שנכנסים בהם בערך 400 תמונות- וגם פה נשאר קצת דבק...)
אני מעבירה כל פעם כמות לספל ברגע שאני מדביקה אלבום, וכשנגמר לי אני תמיד יכולה להוסיף, וכמובן להקפיד לסגור היטב את המיכל.
(הכי הכי כיף בעולם זה לקלף את הדבק שהתייבש בספל חחח, אה!!! וגם מה שיוצא אפשר לעשות ממנו מן כדור, ואיתו לגרד שאריות דבק מיותרות או כאלה שנשארות על הדף אם הוצאת את התמונה אחרי שהדבקת...לא צריך לגרד באצבעות ולקבל יבלות...)
*אני משתמשת במכחול פשוט, כזה שקונים בשני ש"ח...עם מקל ארוך ושיער לבן שטוח.
אני עושה חור בפקק רזרבי עם משהו חם. ותוקעת את המכחול בפנים ואת כל הקונסטרוקציה הזו מכניסה לתוך המיכל, ככה המכחול תמיד רטוב בדבק ולא מתייבש.
אם עובר הרבה זמן בין הדבקה של אלבום אחד לשני. אפשר לתת למכחול להתייבש ולסגור היטב את את הפקק המקורי (ללא חור)
וכשרוצים להדביק שוב, מכניסים בערך חצי שעה או יותר לפני ההדבקה את המכחול לדבק כדי לגרום לו שימס ויהיה רך שוב.
* לגבי המכחול, אף פעם לא ניסיתי לשטוף אותו, לא נראה לי שאפשר, כשהדבק מתייבש על המכחול, מקלפים אותו ממש בקלות הוא נהיה ממש גומי ולכן שמו... והוא נשאר קשה כזה...
*לגבי הכתמים, בדרך כלל באלבומים שאני מעצבת אני מדביקה תמונות משני הצדדים, ככה שאם נוצר כתם שעובר לצד השני הוא מוסתר ע"י תמונה.
5. באלבומי סקראפ שאני עושה, אני מדביקה עם הדבק הזה אך ורק את התמונות לדף, ולא דף אל דף או דף מדוגם לדף האלבום, זה לא מחזיק מעמד , אחרי כמה זמן הדף המדוגם מתחיל להיפרד מהאלבום ואתם ממש לא רוצים שזה יקרה!
6. הכי הכי טוב ! ונוח! וחסכוני!!! להשתמש בדבק גומי כשהוא חדש וטרי ומאד נוזלי, כי כשהוא מתחיל להתייבש הוא נעשה צמיגי ולא נוח לשימוש. וככה גם מתבזבז המון המון דבק מיותר...
לפעמים נשאר לי דבק מאלבום, והוא נהיה מעט צמיגי בג'ריקן, אז כשאני צריכה לעשות אלבום חדש, אני פשוט מערבבת בספל מהדבק הישן ומהדבק החדש וזה גורם לו להיות דליל כמו החדש.
***(על כל ג'ריקן דבק יש מן מספר סידורי של היצור) פעם קנינו סידרה של דבקים שהיתה מאד סמיכה ולא נוחה לשימוש, התקשרתי למפעל (אדסטיק) ושאלתי מה אפשר לעשות, (אני מהלקוחות שמתלוננות בעדינות ומחפשת יותר פתרון , יותר מאשר להתלונן...חח) בקיצור הם ביקשו שנחזיר להם את כל הג'ריקנים מאותה סידרה , והחליפו בדבק חדש , וגם קיבלתי פחית דבק מתנה כפיצוי, הפחית היא בערך חצי מהכמות, אבל מה שיצא לי טוב מזה, שכשנגמר בה הדבק, שמרתי את הפחית וכל פעם שנשאר לי דבק בסיום אלבום אני מעבירה לפחית הזו שסגורה הרמטי. וכך דבק נשמר טרי ונוזלי כמו שאני אוהבת.

אני מקווה שהייתי מספיק מובנת למי שמתעסק בעניינים...שיהיה בהצלחה!
(להדפיס ולשמור!!!)

2 comments:

  1. אני מעונין לקנות כמות גדולה של דבק גומי. היכן אני עושה זאת במחיר טוב?

    השבמחק